Nasi lektorzy – El Bombo – hiszpański dla dzieci

Dzień dobry! Nazywam się Tamara Olko Torrealba i jestem nauczycielką języka hiszpańskiego. Specjalizuję się w nauczaniu dzieci. Jestem założycielką El Bombo. Pomysł na współpracę z panią Anną Rattenbury i zakup franczyzy Niños Musicales to rezultat czasu spędzonego z moim malutkim synkiem Danielem w trakcie urlopu macierzyńskiego. Możliwość obserwowania jak stopniowo uczy się dwóch języków, jak zaczyna rozumieć i próbuje mówić jest dla mnie niezwykłym przeżyciem. Mój mąż Igor pochodzi z Wenezueli i dlatego w domu mówimy w dwóch językach, a synek jest dwujęzyczny. Chciałabym dać Wam, rodzicom, możliwość obserwowania jak Wasze dzieci zatapiają się w nowym języku i kulturze. Może kiedyś to Wasze dzieci będą dwu czy trzyjęzyczne?
Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2009 do 2014 roku mieszkałam w Barcelonie, gdzie spędziłam ostatni rok studiów oraz ukończyłam prestiżowy kurs nauczania języka hiszpańskiego jako obcego dla nauczycieli native’ów w szkole International House Barcelona certyfikowany przez Uniwersytet w Barcelonie. Tam też stawiałam swoje pierwsze kroki jako nauczyciel języka hiszpańskiego w akademii języków obcych i na lekcjach prywatnych. Miałam szczęście uczyć osoby z niemal całego świata. Po powrocie do rodzinnego Krakowa współpracuję z paroma szkołami językowymi
i prowadzę własne kursy hiszpańskiego dla najmłodszych. Nieprzerwanie się dokształcam, uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla nauczycieli, ponieważ uwielbiam nie tylko nauczać, lecz również uczyć się.
Jestem trenerem 1 stopnia zajęć Sensoplastyka®. 
Zapraszam do obejrzenia mojego profilu na LinkedIn!

Nazywam się Gabriela Byjoś i fascynuję się kulturą i językiem hiszpańskim. Ukończyłam studia magisterskie w tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim, a pasja do nauki języka hiszpańskiego i chęć dzielenia się nią z innymi sprawiły, że wybrałam specjalizację pedagogiczną. Każdego dnia poświęcam czas na zgłębianie kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz dbam o to, żeby ciągle się rozwijać i mieć stały kontakt z językiem. Ukończyłam kurs wsparcia osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia językowego oraz uczestniczę w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci, tych najmłodszych i tych trochę starszych. W trakcie moich lekcji staram się poprzez kreatywne zajęcia, muzykę i zabawę zarażać entuzjazmem oraz zapałem do nauki. Uwielbiam pracę z dziećmi, jest dla mnie świetnym wyzwaniem, a świadomość dzielenia się wiedzą z najmłodszymi daje mi wiele satysfakcji. Zawsze prowadzę zajęcia z uśmiechem na ustach
i pokazuję, że efektywna nauka języka obcego może wiązać się z dobrą zabawą. 
Z El Bombo jestem związana od 2017 roku i uważam, że to najlepsza szkoła językowa na świecie, która rozwija, bawi i pokazuje, że nauka może być super przygodą!

Nazywam się Bárbara Warzyca i jestem z Argentyny. Możecie jednak mówić na mnie Basia, gdyż mój tata pochodzi z Polski i tak zawsze na mnie woła. Z wykształcenia jestem muzykiem i gram na pianinie. Do Polski przyjechałam na studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Krakowie. Lubię uczyć
i sprawia mi to przyjemność. Od zawsze mam kontakt z dziećmi. W Argentynie pracowałam zarówno w przedszkolach jak i w szkołach podstawowych. Możliwość przekazania dzieciom w El Bombo części mojej kultury i nauczanie ich mojego języka jest dla mnie dużą przyjemnością, jak również wyzwaniem.

Z El Bombo współpracuję od ostatnich miesięcy 2018 roku. Uczę dzieci w wieku przedszkolnym według metody muzyczno-ruchowej Niños Musicales oraz dzieci szkolne według metody naturalnej Colorín Colorado. W każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszam na rodzinne koncerty w El Bombo.

Nazywam się Emilia Musiał i jestem pasjonatką kultury hiszpańskiej jak i języka hiszpańskiego. Studiuje filologie hiszpańską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Biorę udział w dwóch kołach naukowych. W jednym z nich zajmujemy się różnicami lingwistycznymi pomiędzy pięcioma krajami Ameryki Południowej, a w drugim mamy za zadanie promować język hiszpański. Doświadczenia w pracy z dziećmi nabrałam podczas wyjazdu do Słonecznego Brzegu w Bułgarii, gdzie przez 3 miesiące pracowałam jako animator zabaw dziecięcych. Od stycznia 2020 roku mam przyjemność pracować w El Bombo gdzie mogę przekazywać swoją wiedzę oraz miłość do języka hiszpańskiego najmłodszym. Dzieci w sposób naturalny uczą się języka, a do tego dobrze się bawią. Zawsze z lekcji wychodzą z uśmiechem na twarzy. Do moich zainteresowań należą język hiszpański oraz taniec. Od paru miesięcy uczę się tańczyć bachate pochodzącą z Dominikany oraz reggaeton, który jest związany ścisłe z muzyka latynoską. Jak widać obydwie moje pasje mają ze sobą dużo wspólnego. Marze aby zwiedzić całą Hiszpanie, a także część krajów Ameryki Południowej.
 
 
Dzień dobry! Nazywam się Mercedes Megías, ale wolę, gdy mówi się do mnie Meli. Moim ojczystym krajem jest Hiszpania. Jedną z podstawowych wartości w moim życiu  jest szacunek do innych ludzi i mocno wierzę, że nauka języków obcych i ich nauczanie odgrywają zasadniczą rolę w tworzeniu jego podstaw. Dlatego lubię uczyć języków, zarówno hiszpańskiego, jak i angielskiego, zwłaszcza dzieci we wczesnym wieku, ze względu na niewinność i naturalność, z jaką dziecko się uczy. 

Pracuję w świecie nauczania już od około 15 lat i naprawdę nie chcę robić niczego innego, jak tylko podążać tą piękną ścieżką, którą podąża dziecko podczas nauki. W pracy nauczyciela ciągłe szkolenie się jest ważne, dlatego uczestniczę we wszystkim, co mnie wzbogaca i podnosi moje kompetencje pedagogiczne. 

Teraz zaczynam pracę w El Bombo i jestem pewna, że nie tylko wniosę całe swoje doświadczenie i wiedzę, lecz również będę nadal rozwijała się na poziomie osobistym i zawodowym.

 

Do moich zainteresowań należą podróże i poznawanie innych kultur i języków, dlatego rok temu ponownie postanowiłam opuścić Hiszpanię i spędziłam trochę czasu pracując w Bratysławie. Przeznaczenie zaprowadziło mnie do Krakowa i muszę przyznać, że  uwielbiam to miasto i jestem szczęśliwa, że będę mieć okazję pokazać w najlepszy możliwy sposób moją kulturę za pomocą języka hiszpańskiego.

Witam wszystkich, nazywam się Ana Cecilia Rodriguez, ale mówią do mnie Ceci. Jestem z Wenezueli i od półtora roku mieszkam w Krakowie i pracuję po angielsku jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. W Wenezueli skończyłam studia pedagogiki przedszkolnej i jestem nauczycielem od 15 lat. Uwielbiam moją pracę. Możliwość obserwowania jak dzieci rosną i uczą się ze mną jest czymś niezwykłym i sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałam również m.in. jako wychowawca kolonijny, ale zawsze z dziećmi, gdyż to jest moja pasja i to co motywuje mnie do pracy każdego dnia.

Uważam się za osobę aktywną, pływam i uprawiam jedną ze sztuk walki, zwaną Aikido. Uwielbiam tańczyć i mam nadzieję zarazić dzieci moją pozytywną energią, tak aby tańczyły, bawiły się i równocześnie uczyły się hiszpańskiego na naszych lekcjach. 

 

Studiowałam również techniki artystyczne, uwielbiam rysować i robić wszelkie prace plastyczne, także na lekcjach w El Bombo będziemy je robić razem.

Witam wszystkich, nazywam się Catalina Rivera, ale lubię jak się do mnie mówi Cata albo Catalinka, czyli tak jak zwracają się do mnie ludzie tutaj w Polsce. Jestem z Chile, a w Krakowie mieszkam od ponad roku i tutaj zaczęłam moją karierę zawodową. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka i komunikacji, a w Krakowie pracuję i rozwijam jako lektor języka hiszpańskiego jako obcego. Jestem również instruktorką jogi dla dzieci według metody Atemporalia, która używa muzyki, sztuki, neuronauk i innych innowacyjnych prądów pedagogicznych. Jestem nauczycielką z powołania i uwielbiam uczyć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Jestem jedną z lektorek El Bombo, uczę dzieci w wieku przedszkolnym według metody Niños Musicales, dzieci w wieku szkolnym według metody Colorín Colorado oraz nowo otwartą grupę nastolatków, gdyż chcemy w El Bombo utrzymać ciągłość nauki języka hiszpańskiego do końca etapu szkolnego. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poznać nową kulturę i mieszkać w tak pięknym mieście jak Kraków, jak i mieć możliwość robić to, co najbardziej lubię, czyli uczyć. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się w El Bombo.