fbpx

Dzień dobry! Nazywam się Tamara Olko Torrealba i jestem nauczycielką języka hiszpańskiego. Specjalizuję się w nauczaniu dzieci. Jestem założycielką El Bombo. Pomysł na współpracę z panią Anną Rattenbury i zakup franczyzy Niños Musicales to rezultat czasu spędzonego z moim malutkim synkiem Danielem w trakcie urlopu macierzyńskiego. Możliwość obserwowania jak stopniowo uczy się dwóch języków, jak zaczyna rozumieć i próbuje mówić jest dla mnie niezwykłym przeżyciem. Mój mąż Igor pochodzi z Wenezueli i dlatego w domu mówimy w dwóch językach, a synek jest dwujęzyczny. Chciałabym dać Wam, rodzicom, możliwość obserwowania jak Wasze dzieci zatapiają się w nowym języku i kulturze. Może kiedyś to Wasze dzieci będą dwu czy trzyjęzyczne?
Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2009 do 2014 roku mieszkałam w Barcelonie, gdzie spędziłam ostatni rok studiów oraz ukończyłam prestiżowy kurs nauczania języka hiszpańskiego jako obcego dla nauczycieli native’ów w szkole International House Barcelona certyfikowany przez Uniwersytet w Barcelonie. Tam też stawiałam swoje pierwsze kroki jako nauczyciel języka hiszpańskiego w akademii języków obcych i na lekcjach prywatnych. Miałam szczęście uczyć osoby z niemal całego świata. Po powrocie do rodzinnego Krakowa współpracuję z paroma szkołami językowymi
i prowadzę własne kursy hiszpańskiego dla najmłodszych. Nieprzerwanie się dokształcam, uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla nauczycieli, ponieważ uwielbiam nie tylko nauczać, lecz również uczyć się.
Jestem trenerem 1 stopnia zajęć Sensoplastyka®. 
Zapraszam do obejrzenia mojego profilu na LinkedIn!

Nazywam się Gabriela Byjoś i fascynuję się kulturą i językiem hiszpańskim. Ukończyłam studia magisterskie w tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim, a pasja do nauki języka hiszpańskiego i chęć dzielenia się nią z innymi sprawiły, że wybrałam specjalizację pedagogiczną. Każdego dnia poświęcam czas na zgłębianie kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz dbam o to, żeby ciągle się rozwijać i mieć stały kontakt z językiem. Ukończyłam kurs wsparcia osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia językowego oraz uczestniczę w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci, tych najmłodszych i tych trochę starszych. W trakcie moich lekcji staram się poprzez kreatywne zajęcia, muzykę i zabawę zarażać entuzjazmem oraz zapałem do nauki. Uwielbiam pracę z dziećmi, jest dla mnie świetnym wyzwaniem, a świadomość dzielenia się wiedzą z najmłodszymi daje mi wiele satysfakcji. Zawsze prowadzę zajęcia z uśmiechem na ustach
i pokazuję, że efektywna nauka języka obcego może wiązać się z dobrą zabawą. 
Z El Bombo jestem związana od 2017 roku i uważam, że to najlepsza szkoła językowa na świecie, która rozwija, bawi i pokazuje, że nauka może być super przygodą!

 

!

Nazywam się Edith Gaytan Hernández, mam 35 lat i jestem z Meksyku. Ukoczyłam magisterium w edukacji opartej na kompetencjach, studiowałam inżynierię komunikacji oraz elektronikę. Pracowałam w szkole publicznej prowadząc zajęcia techniczne z elektroniki i w trakcie ostatniego roku współpracy prowadziłam zajęcia Robotyki z klockami Lego. Pracowałam również na Uniwersytecie Autonomicznym w mieście Meksyk prowadząc lekcje matematyki. 

Bardzo lubię uczyć i cieszę się, że w El Bombo będę miała okazję uczyć dzieci mojego ojczystego języka. Sama też się uczę, ale języka polskiego. Z El Bombo rozpoczynam współpracę we wrześniu 2020 roku. Uczę dzieci szkolne według metody naturalnej Colorín Colorado oraz młodzież według metody naturalnej. Prowadzę zajęcia Robotyki po hiszpańsku.

Lubię gotować i czytać. Jestem mamą Sary (4 lata) i Sofii (8 lat). która właśnie poszła do polskiej szkoły. 

Witam wszystkich, nazywam się Ana Cecilia Rodriguez, ale mówią do mnie Ceci. Jestem z Wenezueli i od półtora roku mieszkam w Krakowie i pracuję po angielsku jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. W Wenezueli skończyłam studia pedagogiki przedszkolnej i jestem nauczycielem od 15 lat. Uwielbiam moją pracę. Możliwość obserwowania jak dzieci rosną i uczą się ze mną jest czymś niezwykłym i sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałam również m.in. jako wychowawca kolonijny, ale zawsze z dziećmi, gdyż to jest moja pasja i to co motywuje mnie do pracy każdego dnia.

Uważam się za osobę aktywną, pływam i uprawiam jedną ze sztuk walki, zwaną Aikido. Uwielbiam tańczyć i mam nadzieję zarazić dzieci moją pozytywną energią, tak aby tańczyły, bawiły się i równocześnie uczyły się hiszpańskiego na naszych lekcjach. 

 

Studiowałam również techniki artystyczne, uwielbiam rysować i robić wszelkie prace plastyczne, także na lekcjach w El Bombo będziemy je robić razem.

Witam wszystkich, nazywam się Catalina Rivera, ale lubię jak się do mnie mówi Cata albo Catalinka, czyli tak jak zwracają się do mnie ludzie tutaj w Polsce. Jestem z Chile, a w Krakowie mieszkam od ponad roku i tutaj zaczęłam moją karierę zawodową. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka i komunikacji, a w Krakowie pracuję i rozwijam jako lektor języka hiszpańskiego jako obcego. Jestem również instruktorką jogi dla dzieci według metody Atemporalia, która używa muzyki, sztuki, neuronauk i innych innowacyjnych prądów pedagogicznych. Jestem nauczycielką z powołania i uwielbiam uczyć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Jestem jedną z lektorek El Bombo, uczę dzieci w wieku przedszkolnym według metody Niños Musicales, dzieci w wieku szkolnym według metody Colorín Colorado oraz nowo otwartą grupę nastolatków, gdyż chcemy w El Bombo utrzymać ciągłość nauki języka hiszpańskiego do końca etapu szkolnego. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poznać nową kulturę i mieszkać w tak pięknym mieście jak Kraków, jak i mieć możliwość robić to, co najbardziej lubię, czyli uczyć. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się w El Bombo.

Nazywam się Inés Marmisolle-Daguerre. Jestem z Meksyku. Ukończyłam studia pedagogiczne ze specjalizacją we wczesnym wspomaganiu. Mam też studia muzyczne ze specjalizacją w pedagogice Suzuki. Pracowałam w Meksyku i Stanach Zjednoczonych w programach podwójnej immersji hiszpańsko-angielskiej ucząc języka przez muzykę. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ myślę, że przez to mamy wpływ na kształtowanie naszej przyszłości oraz poprzez języki otwieramy im wiele drzwi, dzięki którym mają więcej szans poznania i zrozumienia świata.

Cześć uczniowie El Bombo! Nazywam się Marlene Mendoza, mam 31 lat i pochodzę z Monterrey w Meksyku. Posiadam dyplom z komunikacji społecznej z tytułem magistra administracji z naciskiem na rozwój organizacji. Wierzę, że mój skoncentrowany na człowieku profil i doświadczenie w działalności humanitarnej bedą zaletą przy nauczaniu języka. Dołączyłam do El Bombo, gdyż utożsamiam się z wartościami, które jako lektorki tej szkoły językowej przekazujemy dzieciom. Cieszą z odpowiedzialności i zaangażowania, które mam w nauczaniu języka hiszpańskiego. Jestem szczęśliwa, że mogę uczyć języka dzieląc się jednocześnie kulturą różnych krajów hiszpańskojęzycznych, w szczególności Ameryki Łacińskiej dzięki tak różnorodnym i atrakcyjnym programom jak Niños Musicales i Colorín Colorado.

W wolnych chwilach gram w piłkę nożną w drużynie WKS Wawel w Krakowie.Nazywam się Elżbieta Górska. Język hiszpański jest moją pasją od 10 roku życia. Uczyłam się w VI LO w Krakowie w klasie hiszpańskim i zdałam hiszpańską maturę (el Título de Bachiller). Teraz studiuję pscyhologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponieważ bardzo interesują mnie relacje między ludzkie, a dzieci wręcz uwielbiam. Pracę w El Bombo rozpoczęłam w sierpniu 2021 i będę odpowiadać za obsługę klienta i kwestie administracyjne.