fbpx
Tamara_el_bombo_hiszpański_dzieci

Dzień dobry! Nazywam się Tamara Olko Torrealba i jestem nauczycielką języka hiszpańskiego. Specjalizuję się w nauczaniu dzieci. Jestem założycielką El Bombo. Pomysł na współpracę z panią Anną Rattenbury i zakup franczyzy Niños Musicales to rezultat czasu spędzonego z moim malutkim synkiem Danielem w trakcie urlopu macierzyńskiego. Możliwość obserwowania jak stopniowo uczy się dwóch języków, jak zaczyna rozumieć i próbuje mówić jest dla mnie niezwykłym przeżyciem. Mój mąż Igor pochodzi z Wenezueli i dlatego w domu mówimy w dwóch językach, a synek jest dwujęzyczny. Chciałabym dać Wam, rodzicom, możliwość obserwowania jak Wasze dzieci zatapiają się w nowym języku i kulturze. Może kiedyś to Wasze dzieci będą dwu czy trzyjęzyczne? Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2009 do 2014 roku mieszkałam w Barcelonie, gdzie spędziłam ostatni rok studiów oraz ukończyłam prestiżowy kurs nauczania języka hiszpańskiego jako obcego dla nauczycieli native'ów w szkole International House Barcelona certyfikowany przez Uniwersytet w Barcelonie. Tam też stawiałam swoje pierwsze kroki jako nauczyciel języka hiszpańskiego w akademii języków obcych i na lekcjach prywatnych. Miałam szczęście uczyć osoby z niemal całego świata. Po powrocie do rodzinnego Krakowa współpracuję z paroma szkołami językowymi i prowadzę własne kursy hiszpańskiego dla najmłodszych. Nieprzerwanie się dokształcam, uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla nauczycieli, ponieważ uwielbiam nie tylko nauczać, lecz również uczyć się. Jestem trenerem 1 stopnia zajęć Sensoplastyka®. Zapraszam do obejrzenia mojego profilu na LinkedIn!

Gabriela_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Gabriela Byjoś i fascynuję się kulturą i językiem hiszpańskim. Ukończyłam studia magisterskie w tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim, a pasja do nauki języka hiszpańskiego i chęć dzielenia się nią z innymi sprawiły, że wybrałam specjalizację pedagogiczną. Każdego dnia poświęcam czas na zgłębianie kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz dbam o to, żeby ciągle się rozwijać i mieć stały kontakt z językiem. Ukończyłam kurs wsparcia osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia językowego oraz uczestniczę w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci, tych najmłodszych i tych trochę starszych. W trakcie moich lekcji staram się poprzez kreatywne zajęcia, muzykę i zabawę zarażać entuzjazmem oraz zapałem do nauki. Uwielbiam pracę z dziećmi, jest dla mnie świetnym wyzwaniem, a świadomość dzielenia się wiedzą z najmłodszymi daje mi wiele satysfakcji. Zawsze prowadzę zajęcia z uśmiechem na ustach

Ceci_el_bombo_hiszpański_dzieci

Witam wszystkich, nazywam się Ana Cecilia Rodriguez, ale mówią do mnie Ceci. Jestem z Wenezueli i od półtora roku mieszkam w Krakowie i pracuję po angielsku jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. W Wenezueli skończyłam studia pedagogiki przedszkolnej i jestem nauczycielem od 15 lat. Uwielbiam moją pracę. Możliwość obserwowania jak dzieci rosną i uczą się ze mną jest czymś niezwykłym i sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałam również m.in. jako wychowawca kolonijny, ale zawsze z dziećmi, gdyż to jest moja pasja i to co motywuje mnie do pracy każdego dnia.

Catalina_el_bombo_hiszpański_dzieci

Witam wszystkich, nazywam się Catalina Rivera, ale lubię jak się do mnie mówi Cata albo Catalinka, czyli tak jak zwracają się do mnie ludzie tutaj w Polsce. Jestem z Chile, a w Krakowie mieszkam od ponad roku i tutaj zaczęłam moją karierę zawodową. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka i komunikacji, a w Krakowie pracuję i rozwijam jako lektor języka hiszpańskiego jako obcego. Jestem również instruktorką jogi dla dzieci według metody Atemporalia, która używa muzyki, sztuki, neuronauk i innych innowacyjnych prądów pedagogicznych. Jestem nauczycielką z powołania i uwielbiam uczyć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Jestem jedną z lektorek El Bombo, uczę dzieci w wieku przedszkolnym według metody Niños Musicales, dzieci w wieku szkolnym według metody Colorín Colorado oraz nowo otwartą grupę nastolatków, gdyż chcemy w El Bombo utrzymać ciągłość nauki języka hiszpańskiego do końca etapu szkolnego. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poznać nową kulturę i mieszkać w tak pięknym mieście jak Kraków, jak i mieć możliwość robić to, co najbardziej lubię, czyli uczyć. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się w El Bombo.

Ines_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Inés Marmisolle-Daguerre. Jestem z Meksyku. Ukończyłam studia pedagogiczne ze specjalizacją we wczesnym wspomaganiu. Mam też studia muzyczne ze specjalizacją w pedagogice Suzuki. Pracowałam w Meksyku i Stanach Zjednoczonych w programach podwójnej immersji hiszpańsko-angielskiej ucząc języka przez muzykę. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ myślę, że przez to mamy wpływ na kształtowanie naszej przyszłości oraz poprzez języki otwieramy im wiele drzwi, dzięki którym mają więcej szans poznania i zrozumienia świata.

Marlene_el_bombo_hiszpański_dzieci

Cześć uczniowie El Bombo! Nazywam się Marlene Mendoza, mam 31 lat i pochodzę z Monterrey w Meksyku. Posiadam dyplom z komunikacji społecznej z tytułem magistra administracji z naciskiem na rozwój organizacji. Wierzę, że mój skoncentrowany na człowieku profil i doświadczenie w działalności humanitarnej bedą zaletą przy nauczaniu języka. Dołączyłam do El Bombo, gdyż utożsamiam się z wartościami, które jako lektorki tej szkoły językowej przekazujemy dzieciom. Cieszą z odpowiedzialności i zaangażowania, które mam w nauczaniu języka hiszpańskiego. Jestem szczęśliwa, że mogę uczyć języka dzieląc się jednocześnie kulturą różnych krajów hiszpańskojęzycznych, w szczególności Ameryki Łacińskiej dzięki tak różnorodnym i atrakcyjnym programom jak Niños Musicales i Colorín Colorado.W wolnych chwilach gram w piłkę nożną w drużynie WKS Wawel w Krakowie.

Cześć wszystkim, mam na imię Silvia! Jestem w połowie Polką, w połowie Peruwianką. Dorastałam w obu z tych krajów posługując się zarówno językiem polskim jak i hiszpańskim. Studiowałam księgowość na Uniwersytecie w Limie, a w międzyczasie zrobiłam kurs pedagogiczny, aby móc uczyć języka angielskiego jako obcego oraz pracowałam na pół etatu ucząc go. Dzięki temu odkryłam swoją prawdziwą pasję, jaką jest nauczanie języków obcych. Po ukończeniu studiów zaczęłam uczyć angielskiego zawodowo, a zaraz po tym przeprowadziłam się z powrotem do Europy. Ukończyłam także prestiżowy kurs nauczania języka hiszpańskiego jako obcego dla nauczycieli native'ów w szkole International House Barcelona, certyfikowany przez Uniwersytet w Barcelonie. Dotychczas miałam przyjemność uczyć zarówno dzieci jak i dorosłych z całego świata. Nauczanie jest moją pasją, moim hobby i zarówno pracą. Jest czymś, co pozwala oddychać mi pełną piersią. Postawiłam sobie za cel nie tylko nauczanie innych, ale także samorozwój i nauczanie siebie. Dlatego też obecnie uczę się jednego z języków skandynawskich - norweskiego, co w przyszłości pozwoli mi poszerzyć spektrum moich umiejętności o kolejny język. Jestem wielką wielbicielką kotów, sama mam ich aż trzy. Ich imiona to Lucas, Rudy oraz Ashley.

Cześć wszystkim! Mam na imię Débora, ale wszyscy mówią do mnie Debi.
Urodziłam się i wychowałam w Argentynie i właśnie tam też ukończyłam studia wyższe z tytułem architekta. Moja miłość do zwierząt i chęć dbania o środowisko naturane spowodowały, że specjalizowałam się w zrównoważonej archiketurze. Lata temu opuściłam Argentynę, aby doświadczać nowych rzeczy. Na początku 2020 roku przeprowadziłam się do Brazylii. Tam brałam udział w projekcie przygotowania materiałów dydaktycznych do nauczania języka hiszpańskiego Brazylijczyków i właśnie wtedy odkryłam moją pasję do nauczania mojego języka ojczystego. W tym roku nowe wyzwanie przywiodło mnie do pięknego Krakowa, gdzie nie mogę się już doczekać, aż pokażę Wam moją wspaniałą kulturę latynoamerykańską z jej niezywkłymi zwyczajami i radością, a wszystko to poprzez nauczanie języka hiszpańskiego.

lekorka_hiszpański_dzieci

¡Hola a todos! 🙂 Nazywam się Dominika Ronij. Ukończyłam klasę dwujęzyczną hiszpańską VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, uzyskując Título de Bachiller potwierdzający zdanie hiszpańskiej matury. Oprócz tego w tym roku podeszłam do oficjalnego hiszpańskiego egzaminu Dele Instytutu Cervantesa na poziomie C1. Obecnie rozpoczynam studia na kierunku filologia hiszpańska, chcąc dalej kształcić się i zgłębiać wiedzę na temat naszego wspaniałego języka hiszpańskiego. Pracując z maluchami według metody Niños Musicales, staram się z uśmiechem, w kreatywny i radosny sposób przekazywać im zamiłowanie do języka hiszpańskiego. Pomaga mi w tym ogromnie moja druga życiowa pasja, jaką jest śpiew 🙂 Muzyka, kolory, świetna zabawa - tego wszystkiego spodziewać się można na moich zajęciach, na które z radością zapraszam!

Ela_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Elżbieta Górska. Język hiszpański jest moją pasją od 10 roku życia. Uczyłam się w VI LO w Krakowie w klasie hiszpańskim i zdałam hiszpańską maturę (el Título de Bachiller). Teraz studiuję psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponieważ bardzo interesują mnie relacje międzyludzkie, a dzieci wręcz uwielbiam. Pracę w El Bombo rozpoczęłam w sierpniu 2021 i odpowiadam za obsługę klienta i kwestie administracyjne. Ponadto, ukończyłam szkolenie z nauczania języka hiszpańskiego dla dzieci według metody Colorin Colorado i od czasu do czasu wspomagam mój zespół na zastępstwach.