fbpx
Tamara_el_bombo_hiszpański_dzieci

Dzień dobry! Nazywam się Tamara Olko Torrealba i jestem nauczycielką języka hiszpańskiego. Specjalizuję się w nauczaniu dzieci. Jestem założycielką El Bombo. Pomysł na współpracę z panią Anną Rattenbury i zakup franczyzy Niños Musicales to rezultat czasu spędzonego z moim malutkim synkiem Danielem w trakcie urlopu macierzyńskiego. Możliwość obserwowania jak stopniowo uczy się dwóch języków, jak zaczyna rozumieć i próbuje mówić jest dla mnie niezwykłym przeżyciem. Mój mąż Igor pochodzi z Wenezueli i dlatego w domu mówimy w dwóch językach, a synek jest dwujęzyczny. Chciałabym dać Wam, rodzicom, możliwość obserwowania jak Wasze dzieci zatapiają się w nowym języku i kulturze. Może kiedyś to Wasze dzieci będą dwu czy trzyjęzyczne? Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2009 do 2014 roku mieszkałam w Barcelonie, gdzie spędziłam ostatni rok studiów oraz ukończyłam prestiżowy kurs nauczania języka hiszpańskiego jako obcego dla nauczycieli native'ów w szkole International House Barcelona certyfikowany przez Uniwersytet w Barcelonie. Tam też stawiałam swoje pierwsze kroki jako nauczyciel języka hiszpańskiego w akademii języków obcych i na lekcjach prywatnych. Miałam szczęście uczyć osoby z niemal całego świata. Po powrocie do rodzinnego Krakowa współpracuję z paroma szkołami językowymi i prowadzę własne kursy hiszpańskiego dla najmłodszych. Nieprzerwanie się dokształcam, uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla nauczycieli, ponieważ uwielbiam nie tylko nauczać, lecz również uczyć się. Jestem trenerem 1 stopnia zajęć Sensoplastyka®. Zapraszam do obejrzenia mojego profilu na LinkedIn!

Gabriela_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Gabriela Byjoś i fascynuję się kulturą i językiem hiszpańskim. Ukończyłam studia magisterskie w tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim, a pasja do nauki języka hiszpańskiego i chęć dzielenia się nią z innymi sprawiły, że wybrałam specjalizację pedagogiczną. Każdego dnia poświęcam czas na zgłębianie kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz dbam o to, żeby ciągle się rozwijać i mieć stały kontakt z językiem. Ukończyłam kurs wsparcia osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia językowego oraz uczestniczę w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci, tych najmłodszych i tych trochę starszych. W trakcie moich lekcji staram się poprzez kreatywne zajęcia, muzykę i zabawę zarażać entuzjazmem oraz zapałem do nauki. Uwielbiam pracę z dziećmi, jest dla mnie świetnym wyzwaniem, a świadomość dzielenia się wiedzą z najmłodszymi daje mi wiele satysfakcji. Zawsze prowadzę zajęcia z uśmiechem na ustach

Ceci_el_bombo_hiszpański_dzieci

Witam wszystkich, nazywam się Ana Cecilia Rodriguez, ale mówią do mnie Ceci. Jestem z Wenezueli i od półtora roku mieszkam w Krakowie i pracuję po angielsku jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. W Wenezueli skończyłam studia pedagogiki przedszkolnej i jestem nauczycielem od 15 lat. Uwielbiam moją pracę. Możliwość obserwowania jak dzieci rosną i uczą się ze mną jest czymś niezwykłym i sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałam również m.in. jako wychowawca kolonijny, ale zawsze z dziećmi, gdyż to jest moja pasja i to co motywuje mnie do pracy każdego dnia. Aktualnie na zwolnieniu lekarskim.

Witam wszystkich, nazywam się Nelly Solis i jestem z Peru. Uwielbiam uczyć oraz być w kontakcie z dziećmi i młodzieżą. Ponadto, fascynuje mnie podróżowanie po świecie i poznawanie innych kultur. Jestem magistrem języka angielskiego i hiszpańskiego oraz mam tytuł licencjata z tłumaczeń na język angielski i francuski. Obecnie jestem nauczycielką języka hiszpańskiego w El Bombo. Jestem bardzo wdzięczna za bycie częścią tej wspaniałej szkoły nauczającej mojego języka ojczystego. Brałam udział w cyklu szkoleń pedagogicznych prowadzonych przez Annę Rattenbury, Dorotę Nieto – Kuczyńską i Davida Nieto. Chcę podzielić się swoją wiedzą i przyczynić się do tego, aby żyć w lepszym świecie.

Ines_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Inés Marmisolle-Daguerre. Jestem z Meksyku. Ukończyłam studia pedagogiczne ze specjalizacją we wczesnym wspomaganiu. Mam też studia muzyczne ze specjalizacją w pedagogice Suzuki. Pracowałam w Meksyku i Stanach Zjednoczonych w programach podwójnej immersji hiszpańsko-angielskiej ucząc języka przez muzykę. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ myślę, że przez to mamy wpływ na kształtowanie naszej przyszłości oraz poprzez języki otwieramy im wiele drzwi, dzięki którym mają więcej szans poznania i zrozumienia świata. Prowadzę młodszą grupę dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat w punkcie opieki dziennej Wioska El Bombo.

Marlene_el_bombo_hiszpański_dzieci

Cześć uczniowie El Bombo! Nazywam się Marlene Mendoza, mam 31 lat i pochodzę z Monterrey w Meksyku. Posiadam dyplom z komunikacji społecznej z tytułem magistra administracji z naciskiem na rozwój organizacji. Wierzę, że mój skoncentrowany na człowieku profil i doświadczenie w działalności humanitarnej bedą zaletą przy nauczaniu języka. Dołączyłam do El Bombo, gdyż utożsamiam się z wartościami, które jako lektorki tej szkoły językowej przekazujemy dzieciom. Cieszą z odpowiedzialności i zaangażowania, które mam w nauczaniu języka hiszpańskiego. Jestem szczęśliwa, że mogę uczyć języka dzieląc się jednocześnie kulturą różnych krajów hiszpańskojęzycznych, w szczególności Ameryki Łacińskiej dzięki tak różnorodnym i atrakcyjnym programom jak Niños Musicales i Colorín Colorado.W wolnych chwilach gram w piłkę nożną w drużynie WKS Wawel w Krakowie.

Witam wszystkich!! Nazywam się Genilset Marcano, pochodzę z Wenezueli, studiowałem edukację, obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich z zakresu procesów nauczania i przygotowuję swoją pracę dyplomową. Pracowałam z dziećmi w przedszkolu i w szkole podstawowej. Uwielbiam pracować z dziećmi, ponieważ możemy zaszczepić im istotne wartości od najmłodszych lat, przyczyniając się w ten sposób do budowania sprawiedliwszej  i bardziej współczującej przyszłości. Wykorzystuję także kreatywne i innowacyjne metody nauczania, dostosowując się do najnowszych trendów edukacyjnych i technologicznych, nie zapominając przy tym o tak ważnych metodach pedagogicznych, jak na przykład pedagogika Marii Montessori. Wszystko to pozwala mi stale doskonalić swoją praktykę pedagogiczną.

Nazywam się Yorle Quiroz i uczę języka hiszpańskiego w El Bombo. Jestem z Wenezueli i mieszkam w Krakowie od 4 miesięcy. Ukończyłam studia medyczne w swoim kraju ze specjalizacją z epidemiologii. Uwielbiam pracę z dziećmi, widok ich szczęśliwych twarzy na każdych zajęciach napełnia mnie ogromną czułością i szczęściem. Dzieci przepełnione są entuzjazmem i energią do brania udziału w różnych aktywnościach na zajęciach oraz zaskakują dużą zdolnością do równoległego uczenia się języków. Ukończyłam szkolenie Colorín Colorado MIni w Warszawie oraz odbyłam szkolenie online z metody Colorín Colorado i Niños Musicales.

lekorka_hiszpański_dzieci

¡Hola a todos! 🙂 Nazywam się Dominika Ronij. Ukończyłam klasę dwujęzyczną hiszpańską VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, uzyskując Título de Bachiller potwierdzający zdanie hiszpańskiej matury. Oprócz tego w tym roku podeszłam do oficjalnego hiszpańskiego egzaminu Dele Instytutu Cervantesa na poziomie C1. Obecnie rozpoczynam studia na kierunku filologia hiszpańska, chcąc dalej kształcić się i zgłębiać wiedzę na temat naszego wspaniałego języka hiszpańskiego. Pracując z maluchami według metody Niños Musicales, staram się z uśmiechem, w kreatywny i radosny sposób przekazywać im zamiłowanie do języka hiszpańskiego. Pomaga mi w tym ogromnie moja druga życiowa pasja, jaką jest śpiew 🙂 Muzyka, kolory, świetna zabawa - tego wszystkiego spodziewać się można na moich zajęciach, na które z radością zapraszam! Aktualnie przebywam w Hiszpanii na studiach dzięki stypendium Erasmus.

Yoselhyn Mora jest z pochodzenia Chilijką, studiowała pedagogikę w zakresie edukacji specjalnej i usług socjalnych. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z osobami niewidomymi, posiada wiedzę z zakresu alfabetu Braille'a i orientacji. Ponadto otrzymała dyplom z zakresu przywództwa i integracji studentów przyznany przez UNESCO.

Ela_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Elżbieta Górska. Język hiszpański jest moją pasją od 10 roku życia. Uczyłam się w VI LO w Krakowie w klasie hiszpańskim i zdałam hiszpańską maturę (el Título de Bachiller). Teraz studiuję psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponieważ bardzo interesują mnie relacje międzyludzkie, a dzieci wręcz uwielbiam. Pracę w El Bombo rozpoczęłam w sierpniu 2021 i odpowiadam za obsługę klienta i kwestie administracyjne. Ponadto, ukończyłam szkolenie z nauczania języka hiszpańskiego dla dzieci według metody Colorin Colorado i od czasu do czasu wspomagam mój zespół na zastępstwach.