fbpx
zespół_el_bombo_hiszpański_dzieci_3
Tamara_el_bombo_hiszpański_dzieci

Dzień dobry! Nazywam się Tamara Olko Torrealba i jestem nauczycielką języka hiszpańskiego. Specjalizuję się w nauczaniu dzieci. Jestem założycielką El Bombo. Pomysł na współpracę z panią Anną Rattenbury i zakup franczyzy Niños Musicales to rezultat czasu spędzonego z moim malutkim synkiem Danielem w trakcie urlopu macierzyńskiego. Możliwość obserwowania jak stopniowo uczy się dwóch języków, jak zaczyna rozumieć i próbuje mówić jest dla mnie niezwykłym przeżyciem. Mój mąż Igor pochodzi z Wenezueli i dlatego w domu mówimy w dwóch językach, a synek jest dwujęzyczny. Chciałabym dać Wam, rodzicom, możliwość obserwowania jak Wasze dzieci zatapiają się w nowym języku i kulturze. Może kiedyś to Wasze dzieci będą dwu czy trzyjęzyczne?
Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2009 do 2014 roku mieszkałam w Barcelonie, gdzie spędziłam ostatni rok studiów oraz ukończyłam prestiżowy kurs nauczania języka hiszpańskiego jako obcego dla nauczycieli native’ów w szkole International House Barcelona certyfikowany przez Uniwersytet w Barcelonie. Tam też stawiałam swoje pierwsze kroki jako nauczyciel języka hiszpańskiego w akademii języków obcych i na lekcjach prywatnych. Miałam szczęście uczyć osoby z niemal całego świata. Po powrocie do rodzinnego Krakowa współpracuję z paroma szkołami językowymi
i prowadzę własne kursy hiszpańskiego dla najmłodszych. Nieprzerwanie się dokształcam, uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla nauczycieli, ponieważ uwielbiam nie tylko nauczać, lecz również uczyć się.
Jestem trenerem 1 stopnia zajęć Sensoplastyka®. 
Zapraszam do obejrzenia mojego profilu na LinkedIn!

Nazywam się Gabriela Byjoś i fascynuję się kulturą i językiem hiszpańskim. Ukończyłam studia magisterskie w tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim, a pasja do nauki języka hiszpańskiego i chęć dzielenia się nią z innymi sprawiły, że wybrałam specjalizację pedagogiczną. Każdego dnia poświęcam czas na zgłębianie kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz dbam o to, żeby ciągle się rozwijać i mieć stały kontakt z językiem. Ukończyłam kurs wsparcia osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia językowego oraz uczestniczę w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz grupowych dla dzieci, tych najmłodszych i tych trochę starszych. W trakcie moich lekcji staram się poprzez kreatywne zajęcia, muzykę i zabawę zarażać entuzjazmem oraz zapałem do nauki. Uwielbiam pracę z dziećmi, jest dla mnie świetnym wyzwaniem, a świadomość dzielenia się wiedzą z najmłodszymi daje mi wiele satysfakcji. Zawsze prowadzę zajęcia z uśmiechem na ustach
i pokazuję, że efektywna nauka języka obcego może wiązać się z dobrą zabawą. 
Z El Bombo jestem związana od 2017 roku i uważam, że to najlepsza szkoła językowa na świecie, która rozwija, bawi i pokazuje, że nauka może być super przygodą!

 

!

Witam wszystkich, nazywam się Ana Cecilia Rodriguez, ale mówią do mnie Ceci. Jestem z Wenezueli i od półtora roku mieszkam w Krakowie i pracuję po angielsku jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. W Wenezueli skończyłam studia pedagogiki przedszkolnej i jestem nauczycielem od 15 lat. Uwielbiam moją pracę. Możliwość obserwowania jak dzieci rosną i uczą się ze mną jest czymś niezwykłym i sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałam również m.in. jako wychowawca kolonijny, ale zawsze z dziećmi, gdyż to jest moja pasja i to co motywuje mnie do pracy każdego dnia.

Uważam się za osobę aktywną, pływam i uprawiam jedną ze sztuk walki, zwaną Aikido. Uwielbiam tańczyć i mam nadzieję zarazić dzieci moją pozytywną energią, tak aby tańczyły, bawiły się i równocześnie uczyły się hiszpańskiego na naszych lekcjach. 

 

Studiowałam również techniki artystyczne, uwielbiam rysować i robić wszelkie prace plastyczne, także na lekcjach w El Bombo będziemy je robić razem.

Witam wszystkich, nazywam się Catalina Rivera, ale lubię jak się do mnie mówi Cata albo Catalinka, czyli tak jak zwracają się do mnie ludzie tutaj w Polsce. Jestem z Chile, a w Krakowie mieszkam od ponad roku i tutaj zaczęłam moją karierę zawodową. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka i komunikacji, a w Krakowie pracuję i rozwijam jako lektor języka hiszpańskiego jako obcego. Jestem również instruktorką jogi dla dzieci według metody Atemporalia, która używa muzyki, sztuki, neuronauk i innych innowacyjnych prądów pedagogicznych. Jestem nauczycielką z powołania i uwielbiam uczyć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Jestem jedną z lektorek El Bombo, uczę dzieci w wieku przedszkolnym według metody Niños Musicales, dzieci w wieku szkolnym według metody Colorín Colorado oraz nowo otwartą grupę nastolatków, gdyż chcemy w El Bombo utrzymać ciągłość nauki języka hiszpańskiego do końca etapu szkolnego. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poznać nową kulturę i mieszkać w tak pięknym mieście jak Kraków, jak i mieć możliwość robić to, co najbardziej lubię, czyli uczyć. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się w El Bombo.

Ines_el_bombo_hiszpański_dzieci

Nazywam się Inés Marmisolle-Daguerre. Jestem z Meksyku. Ukończyłam studia pedagogiczne ze specjalizacją we wczesnym wspomaganiu. Mam też studia muzyczne ze specjalizacją w pedagogice Suzuki. Pracowałam w Meksyku i Stanach Zjednoczonych w programach podwójnej immersji hiszpańsko-angielskiej ucząc języka przez muzykę. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ myślę, że przez to mamy wpływ na kształtowanie naszej przyszłości oraz poprzez języki otwieramy im wiele drzwi, dzięki którym mają więcej szans poznania i zrozumienia świata.

Marlene_el_bombo_hiszpański_dzieci
Merce_el_bombo_hiszpański_dzieci
Ela_el_bombo_hiszpański_dzieci

Cześć uczniowie El Bombo! Nazywam się Marlene Mendoza, mam 31 lat i pochodzę z Monterrey w Meksyku. Posiadam dyplom z komunikacji społecznej z tytułem magistra administracji z naciskiem na rozwój organizacji. Wierzę, że mój skoncentrowany na człowieku profil i doświadczenie w działalności humanitarnej bedą zaletą przy nauczaniu języka. Dołączyłam do El Bombo, gdyż utożsamiam się z wartościami, które jako lektorki tej szkoły językowej przekazujemy dzieciom. Cieszą z odpowiedzialności i zaangażowania, które mam w nauczaniu języka hiszpańskiego. Jestem szczęśliwa, że mogę uczyć języka dzieląc się jednocześnie kulturą różnych krajów hiszpańskojęzycznych, w szczególności Ameryki Łacińskiej dzięki tak różnorodnym i atrakcyjnym programom jak Niños Musicales i Colorín Colorado.

W wolnych chwilach gram w piłkę nożną w drużynie WKS Wawel w Krakowie.
Nazywam się Mercè Lleonart i Crespo i pochodzę z Hiszpanii, z Walencji. Mam dyplom z prawa i nauczania na Uniwersytecie w Walencji. Później studiowałam specjalizację w nauczaniu i opiece dziecka na etapie 0-3 lat (ze szczególnym uwzględnieniem wczesnej stymulacji i różnych metodologii w tej dziedzinie, takich jak Montessori i Waldorf), dzięki czemu mogłam pracować przez 10 lat w przedszkolach i żłobkach w Walencji i Madrycie.
 Jestem także zawodnikiem karate z czarnym pasem (mistrzem regionu i wicemistrzem Hiszpanii) oraz instruktorem dziecięcym w tej dyscyplinie. Karate to sposób na życie, odczuwanie chwili obecnej i skupienie się na teraźniejszości. Uczy również dzieci wartości niezbędnych do życia, takich jak szacunek dla innych, wysiłek w osiąganiu celów i dyscyplina oraz wiedza jakim być w każdym momencie.
Mieszkam w Krakowie od 4 lat z mężem i naszym psem Pecas. Bardzo lubimy mieszkać w Polsce, jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Chociaż mamy duży problem… z językiem!! Hahaha… to jest dla nas bardzo trudne, mimo że każdego dnia staramy się i jest nam coraz lepiej. Mam nadzieję, że któregoś dnia będę mogła mówić płynnie po polsku!
Od 4 lat jestem nauczycielką języka hiszpańskiego w szkole językowej na Ruczaju, ucząc osoby w wieku od 5 lat do… 50 lat! Uwielbiam uczyć i przebywać z dziećmi, dzięki czemu mogę obserwować ich ewolucję w nauce i entuzjazm dla każdego nowego słowa. Po tych 4 latach wspólnej nauki czułam się gotowa na nowe wyzwania, więc współpraca ze szkołą El Bombo była dla mnie świetną decyzją. Teraz mogę uczyć się nowych metod nauczania (takich jak metoda naturalna  Colorín Colorado) i stosować je bezpośrednio w szkołach.

Bardzo się cieszę, że pracuję w El Bombo i tym samym należę do tej społeczności nauczycieli języka hiszpańskiego w Krakowie. Do zobaczenia w El Bombo!!

Nazywam się Elżbieta Górska. Język hiszpański jest moją pasją od 10 roku życia. Uczyłam się w VI LO w Krakowie w klasie hiszpańskim i zdałam hiszpańską maturę (el Título de Bachiller). Teraz studiuję psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponieważ bardzo interesują mnie relacje między ludzkie, a dzieci wręcz uwielbiam. Pracę w El Bombo rozpoczęłam w sierpniu 2021 i będę odpowiadać za obsługę klienta i kwestie administracyjne.