fbpx
zespół_el_bombo_hiszpański_dzieci_2

Szkoła El Bombo – hiszpański dla dzieci powstała w 2017 roku jako pierwsza w Krakowie szkoła specjalizująca się w nauczaniu języka hiszpańskiego tylko i wyłącznie dzieci. Na początku zajęcia odbywały się w podnajmowanych salach w różnych lokalizacjach w centrum Krakowa, następnie przez prawie rok szkoła mieściła się w lokalu na ulicy Syrokomli na Salwatorze, aby ostatecznie przenieść się w styczniu 2019 roku do pięknego parterowego lokalu w willi otoczonej ogrodem na ul. Salwatorskiej 22. 

 

W momencie powstania prowadziliśmy tylko i wyłącznie zajęcia dla przedszkolaków według programu Niños Musicales. Program Niños Musicales to zajęcia języka hiszpańskiego w sposób muzyczno-ruchowy dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Metodyka zajęć oparta jest na programach nauki języka angielskiego autorstwa Anny Rattenbury, Musical Babies i Musical English

 

W czerwcu 2018 roku nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem Przystanek Edu oraz Dorotą Nieto-Kuczyńską i Davidem Nieto i wprowadziliśmy kursy hiszpańskiego dla dzieci w wieku szkolnym od 7 do 12 roku życia według metody naturalnej Colorín Colorado. Uczymy hiszpańskiego po hiszpańsku według licencjonowanego programu autorstwa Doroty Nieto-Kuczyńskiej i Davida Nieto. El Bombo od tej pory jest szkołą partnerską metody Colorín Colorado.

 

Od września 2019 roku wprowadzamy do naszej oferty kursy hiszpańskiego dla dzieci i młodzieży do 13 do 18 roku życia. Zajęcia będą prowadzone wciąż w oparciu o metodę naturalną i jako bazę służyć nam będzie podręcznik do nauki hiszpańskiego Arcoíris autorstwa Doroty Nieto-Kuczyńskiej. 

 

Założycielką szkoły El Bombo jest Tamara Olko Torrealba, która przez pierwsze miesiące istnienia szkoły prowadziła zajęcia samodzielnie, od stycznia 2018 roku nasz zespół powiększył się o Gabrielę Byjoś, a od września 2018 roku współpracujemy z Justyną Burdą. W 2019 roku do szkoły dołączyły dwie nowe lektorki native, Barbara Warzyca z Argentyny oraz Mercedes Megías z Hiszpanii.

 

Skąd wziął się pomysł na powstanie szkoły języka hiszpańskiego tylko dla dzieci? Przeczytajcie historię poniżej 😉

 

Dzień dobry! Nazywam się Tamara Olko Torrealba i jestem nauczycielką języka hiszpańskiego. Specjalizuję się w nauczaniu dzieci. Jestem założycielką El Bombo. Pomysł na współpracę z panią Anną Rattenbury i zakup franczyzy Niños Musicales to rezultat czasu spędzonego z moim malutkim synkiem Danielem w trakcie urlopu macierzyńskiego. Możliwość obserwowania jak stopniowo uczy się dwóch języków, jak zaczyna rozumieć i próbuje mówić był dla mnie niezwykłym przeżyciem. Mój mąż Igor pochodzi z Wenezueli i dlatego w domu mówimy w dwóch językach, a synek jest dwujęzyczny. W tym momencie Daniel ma już prawie 4 lata, a my spodziewamy się drugiego syna, którego również będziemy wychowywać w dwujęzycznej rodzinie. W planach również mam program nauczania hiszpańskiego dla najmłodszych dzieci czyli od niemowlaka do przedszkolaka.  Chciałabym dać Wam, rodzicom, możliwość obserwowania jak Wasze dzieci zatapiają się w nowym języku i kulturze. Może kiedyś to Wasze dzieci będą dwu czy trzyjęzyczne?

 

Przyprowadź do nas swoje dziecko, poznajcie nas i zapisz je się na kurs. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!!!